"Gdyż tam, gdzie dwaj lub trzej zbierają się w moje imię, jestem pośród nich".
 
Mt 18, 20  

Jezu Ufam TobieWydarzenia  


Uprzejmie informujemy, że za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli, pewna osoba z grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona 23 grudnia o godz. 18:00 w Ustroniu w kościele Ojców Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 14. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla nas wszystkich i tych, w których intencjach modlimy się. Będzie można również uczestniczyć we Mszy św. na żywo przez transmisję. Oto link: https://hermanice.dominikanie.pl/sakramenty/msza-swieta/ Zapraszamy!
Uprzejmie informujemy, że za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli, pewna osoba z grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona w drugą sobotę miesiąca - 10 grudnia o godz. 9:00. Msza św. odbędzie się w Sandomierzu w Dominikańskim kościele św. Jakuba przy ulicy Staromiejskiej 3. Po Mszy zostanie zmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla żywych i zmarłych członków grupy i tych, w których intencjach grupa się modli. Zapraszamy!
Uprzejmie informujemy, że za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli, pewna osoba z grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona 2 grudnia (pierwszy piątek miesiąca) o godz. 18:00 w Korbielowie w kościele Ojców Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 1. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla nas wszystkich i tych, w których intencjach modlimy się. Będzie można również uczestniczyć we Mszy św. na żywo przez transmisję. Oto link: https://korbielow.dominikanie.pl/ Zapraszamy!
Uprzejmie informujemy, że za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli, pewna osoba z grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona 26 listopada (czwarta sobota miesiąca) o godz. 18:00 w Ustroniu w kościele Ojców Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 14. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla nas wszystkich i tych, w których intencjach modlimy się. Będzie można również uczestniczyć we Mszy św. na żywo przez transmisję. Oto link: https://hermanice.dominikanie.pl/sakramenty/msza-swieta/ Zapraszamy!
Uprzejmie informujemy, że za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli, pewna osoba z grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona w drugą sobotę miesiąca - 12 listopada o godz. 9:00. Msza św. odbędzie się w Sandomierzu w Dominikańskim kościele św. Jakuba przy ulicy Staromiejskiej 3. Po Mszy zostanie zmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla żywych i zmarłych członków grupy i tych, w których intencjach grupa się modli. Zapraszamy!
Archiwum wydarzeń: transmisje
 


Od kilku lat co miesiąc w Dominikańskich klasztorach w Sandomierzu, Korbielowie i Ustroniu są odprawiane Msze św. w intencji: "Za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli". Więc jeśli chcesz złożyć ofiarę i zamówić taką Msze św. prosimy przysłać ofiarę przelewem na następujące konto z dopiskiem – „Msza św. za ModlitwaRazem.”

Klasztor oo. Dominikanów
Korbielów
Numer konta:
52 2130 0004 2001 0661 2782 0001

Istnieje również możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na pokrycie kosztów utrzymania naszej strony internetowej, oraz na drukowanie kolorowych ulotek z informacją o naszej grupie w celu jej popularyzowania. Prosimy ofiarę wysyłać na powyżej podane konto z dopiskiem: “Dla strony ModlitwaRazem.”

W przypadku pytań prosimy o kontakt z ojcem Wilhelmem tel. 728 429 917 (codziennie w godzinach 8:00 – 22:00)

Kliknij by przejść do strony z wyborem banerów

Chcesz zalinkować stronę ModlitwaRazem.pl?
Użyj banera!


Jacek Salij OP

Pojednanie z Bogiem


„Pamiętam - wspomina Polka, od trzech lat mieszkającą w Norwegii - jak niegdyś w Oslo chciałam się wyspowiadać a pierwszym pytaniem, jakie mi zadał ksiądz, było: czy jesteś katoliczką? Oniemiałam, takiej wątpliwości nikt przedtem nie wyrażał jak żyję! Potem zrozumiałam, skąd to pytanie bo jak się okazuje coraz częściej zdarzają się wypadki, że protestanci pukają do katolickich drzwi, by odbyć spowiedź".

Sam jestem spowiednikiem i chociaż nigdy jeszcze żaden protestant do mojego konfesjonału nie przyszedł, zdarza mi się nieraz (co prawda, niezbyt często), że o spowiedź prosi ktoś niewierzący. Umawiam się wówczas na rozmowę poza konfesjonałem. Praktycznie zawsze okazuje się wówczas, że człowiek ten szuka kogoś, kto jasno potępi jego grzech, ale zarazem jemu samemu okaże życzliwość i szacunek.

Rzecz jasna, katolik szuka w konfesjonale nie księdza, tylko Pana Jezusa. Przychodzę tam z wiarą, że On, Zbawiciel, więcej życzy mi dobra, niż ja sam sobie. To pozwala mi stanąć wobec mojego grzechu w zupełnie nowej perspektywie: już nie w perspektywie lęku, rozpaczy, zmęczenia, ukrywania, dezorientacji czy bezsilności, ale z nadzieją a nawet radością. Jak to dobrze, że mogę przyjść do Pana Jezusa! Na moją spowiedź On odpowiada: „nie potępiam cię, ale więcej nie grzesz!” Jednak nie są to słowa zwyczajnej, mądrej życzliwości dla mnie. One mnie uzdrawiają i dodają mocy. Bo Jezus nie jest przecież zwyczajnym człowiekiem.

Mniej więcej pięć wieków temu niektórzy chrześcijanie zakwestionowali sakrament pokuty: Przecież Jezus może obdarzać swoją uzdrawiającą miłością i bez udziału księdza! Otóż świadomość tej prawdy, zawsze zresztą dla Kościoła oczywistej, skłania do zastanowienia się, o co mogło chodzić Jezusowi, kiedy powołał apostołów do posługi jednania grzeszników z Bogiem. Skoro każdy ochrzczony ma bezpośredni dostęp do Jezusa, to dlaczego powiedział on Apostołom: „Którym opuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”?

Otóż zauważmy, że jeśli w moim wnętrzu dokonuje się jakieś dobro, umacnia się ono, a nieraz nabierze nowej jakości, kiedy staram się je uzewnętrznić. Na przykład można coś wiedzieć, ale czymś więcej jest napisać o tym artykuł. Można w coś wierzyć, ale muszę się dodatkowo wysilić, żeby w duchu tej wiary odpowiedzieć na pytania własnego dziecka. Również pójście do spowiedzi wymaga od mnie jakiegoś trudu, ale właśnie dzięki temu umacniam się w pragnieniu pojednania z Bogiem.

Zauważmy ponadto, że w rozpoznaniu samego siebie i mojego grzechu ja mogę się pomylić. Udział spowiednika w moim pojednaniu z Bogiem zwiększa szansę na to, że dokona się ono w prawdzie. Sama bowiem natura tej świętej posługi zobowiązuje spowiednika do tego, żeby wysłuchał mnie z szacunkiem i miłością, a rad udzielał nie według swojego widzimisię, ale zgodnie z nauką Ewangelii.

Krótko mówiąc, dzięki sakramentowi pokuty zbliżam się nie tylko do Boga, ale pogłębiam również moją wspólnotę z Kościołem. Z drugiej zaś strony, trudno sobie nawet wyobrazić, żeby samo istnienie tego sakramentu nie oburzało tych chrześcijan, którzy przyznają sobie prawo do subiektywnego rozumienia prawd wiary.

Jedno jest pewne: Pojednanie z Bogiem przywraca naszemu życiu głęboki sens i otwiera nas pozytywnie na innych. Wyrażenie „radość życia” przestaje być wówczas dla nas pustym sloganem.